Усі статті номера
стаття 1 із 24
Не прочитано
3
січень 2019року
слово редактора

Що віщують зорі на 2019-й

А чи вірите ви у гороскопи? Астрологи обіцяють, що рік 2019-й буде щедрим на цікаві події. Цьому вже маємо підтвердження. Кабмін видав розпорядження про перенесення робочих днів. З «цікавинок» — додаткові п’ятиденні канікули та чотири триденні вікенди. Як оформити перенесення та чи всім доведеться відпрацьовувати по суботах «відгуляне», дізнайтеся із публікації «Як перенести робочі та вихідні дні у 2019 році».

Рік Свині розпочався бюджетними новаціями для місцевих бюджетів. Змінилося джерело надходжень для доходів, напрями використання коштів Державного фонду регіонального розвитку. Не обійшлося й без «свинського» репертуару: до органів місцевого самоврядування та розпорядників за коштами місцевого бюджету може завітати новий контролер. Про це й не тільки читайте в рубриці «Бюджетний процес».

Цей рік буде не менш реформаторським у медицині й освіті, ніж 2018-й. Взяти, приміром, новий вид міжбюджетного трансферту — субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами. Її законодавці передбачили для місцевих бюджетів. Але на цьому бюджетні новації не закінчуються. Ключові зміни щодо міжбюджетних трансфертів і видатків на освіту та охорону здоров’я знайдете на шпальтах цього номера.

Бухгалтерський облік вашої установи у 2019-му залежатиме тільки від вас. Якщо неправильно відобразите на рахунках господарські операції, то ризикуєте не звести баланс. Але на балансі обліковуйте належне вам майно. Зорі усміхнуться, якщо майно, що вам не належить, ви обліковуватимете поза балансом. У цьому номері читайте, які необоротні активи обліковувати на позабалансових рахунках.

Хай зорі сприяють вашому успіху!

Працюймо в тандемі. Крокуймо вперед разом!

Олеся СКРИМОВСЬКА,
головний редактор

РЕДАКЦІЙНО-ЕКСПЕРТНА РАДА

ЛИТВИН А. М., керівник експертної групи з питань оплати праці в бюджетній сфері та грошового забезпечення Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики УкраїниШАРМАНСЬКА С. О., начальник Управління бухгалтерського обліку та звітності — головний бухгалтер Міністерства освіти і науки України
ПІДЛУЖНА Н. В., керівник експертної групи з питань рівня життя та соціальних стандартів Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики УкраїниЄФІМОВ О. М., адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, канд. юрид. наук
КУПЛІВАНЧУК А. В., начальник відділу фінансів реформи охорони здоров’я Департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів УкраїниСКРИМОВСЬКА О. В., головний редактор тижневика «Головбух: Бюджет»
ВЕРЕТА Л. В., начальник Управління бухгалтерського обліку і фінансової звітності — головний бухгалтер Міністерства охорони здоров’я України 

Київ
МЦФЕР-Україна
2019

№ 3, 2019
За які порушення не зупинятимуть операцій з бюджетними коштами